Plemena: A_B_C_D_E_F_G_H_I_J_K_L_M_N_O_P_R_S_T_U_V_Z

Mám tě rád/a...

7. prosince 2009 v 20:34 | Fjord[ííík]* |  Vztah
Důvěra, láska a přátelství je pro dobrý vztah s koněm důležité. Bez těchto věcí nemůže být vztah s vaším svěřencem, ať už ve vašem majetku nebo jen v péči, dokonalý. Abyste docílili důvěry koně a částečně i jeho poslušnosti, je velmi důležité mu ukázat, že ho máte rádi. Nesmíte si to však plést s rozmazlováním. Když koníkovi při každé návštěvě vlepíte několik kostek cukru nebo když si nepřipustíte jeho zlobivost a začnete se s nim mazlit, je to špatně.

Pamlsky ani mazlení samozřejmě nelze úplně vyloučit, právě naopak, ale v dobré míře a za dobrých příležitostí. Máte-li chvíli volno, zajděte za svým koněma pomazlete se s ním. Řekněte mu své trápení a klidně se u něj i vyplakejte. Uvidíte že se uleví i Vám. Když přijdete do stájí, bežte se nejdříve pozdravit s vaším kamarádem. Pokud je daleko ve výběhu, nemusíte za ním hned každý den běhat, nebo ho ke všemu nahánět po výběhu když se nechce nechat chytit. Stačí se na něho alespoň podívat a on už když vás uvidí tak bude vědět, že jste na něj nezapoměla, že na něj myslíte a že ho máte rád/a.


S pamlsky to nepřehánět. za dobře vykonanou práci koně pochvalte. pamlsky použíjte pouze za opravdu výbornou práci, za dobře provedený nový cvik, za přílišnou námahu apod. kdy chcete koni zdělit, že Vás opravdu potěšil.

Hlavně nezapomeňte říkat ,,Mám Tě rád/a". Říkáte si, že Vám kůň stejně nerozumí ale veřte, že on to vycítí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lusinka - SB ♥♥ Lusinka - SB ♥♥ | Web | 3. dubna 2010 v 19:01 | Reagovat

Ahojik...Tak jsem zase po dlouhé době na blogu a tak tě obíhám :D
Jo pls stav se u mě na blogu a vezmi si pozvánku na narozeninovou párty :D Doufám, že přídeš :D
Papa :D
Ps.: nádhrený článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.