Plemena: A_B_C_D_E_F_G_H_I_J_K_L_M_N_O_P_R_S_T_U_V_Z

Chlaďas pod sedlem I.

7. prosince 2009 v 20:30 | Fjord[ííík]* |  Ježdění
Je tu úvodní díl našeho seriálu ,,Chlaďas pod sedlem" ve kterém bych vám ráda ukázala, že jízda na chlaďasovy není žádná věda. V úvodním díle bych se chtěla zaměřit na všeobecný úvod. Chcete-li vědět víc, pak klikněte na celí článek!
Jak jsem již řekla, jízda na chlaďasovi není o nic těžší než např. na teplokrevníkovi. Samozřejmě kůň od koně se může lišit svým temperamentem. Obecně se říká že chladnokreníci jsou daleko klidnější, často až líní než ostatní koně. Ale jak jsem již řekla, kůň od koně se můžou lišit.
Je však důležité stále pamatovat na jejich velikost. Může se vám klidně stát, že se rozcváláte a začnete panikařit, jelikož s vámi kůň ,,utíká". Často však jde pouze o prostornější chladnokrevný chod. Nemůžeme po těchto ,,drobných" koních aby měli stejně malé krůčky, na jaké můžeme být zvyklí od ponyů. Často jsou tato stvoření hrom do police.

A co s takovým koněm můžeme dělat? Od drezůry po práci ze země. Samozřejmě nebudeme chladnokrevníka cpát na dráhů k anglickým plnokrevníkům ale jsou i hobby dostihy chlaďasů. Na parkury se s ním asi těžko budete hlásit, ačkoliv jsou i ojedinělé případy☺.

A na závěr? Na závěr bych chtěla uvést jeden výplod mé mysli: ,,Velký kůň mnohým lidem nahání strach. Ale velký kůň, znamená velké srdce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.